NASZA PALARNIA

Nasza palarnia zlokalizowana jest w Annopolu, woj. Lubelskie, jednak, żeby być bliżej Was mamy też swoje biuro w Warszawie.

Miejsce pod nasza palarnie przygotowaliśmy od podstaw i bardzo dokładnie, palarnia jest doskonale zorganizowana. To miejsce jest realizacją naszych wieloletnich dążeń, marzeń, doświadczeń i przemyśleń, nic nie jest tutaj przypadkowe.


To co dla nas najważniejsze to smak, to co zielonym ziarnom nadaje smak - to czas i temperatura. To właśnie czas i temperatura musi być najpierw dokładnie zaplanowana, a potem równie precyzyjnie wykonana i powtarzalna za każdym razem, aby dana kawa zawsze smakowała tak samo.

Dlatego też sercem naszej palarni jest piec, który pozwala nam realizować nasze marzenia i dostarczać Wam kawę najwyższej jakości. To własnie nasze dążenie do idealnego smaku, sprawia, że do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie.


Podchodzimy poważnie do naszej pracy więc w naszej palarni właściwie każdego dnia odbywa się cupping. Cupping, który służy nam do oceny każdej kawy, która została przez nas wypalona. Kiedy natomiast tworzymy profile palenia zapraszamy do naszej palarni zarówno znawców jak i smakoszy kawy, którzy oceniając naszą pracę podczas paneli sensorycznych pozwalają nam wybrać najlepszy profil palenia. W końcu kawa powstaje nie tylko po to żeby smakowała nam, lecz przede wszystkim Wam i spełniała Wasze oczekiwania.


Kawa po każdym paleniu jest sprawdzana przez naszych testerów, za pomocą każdej z najbardziej popularnych metod parzenia od espresso po wszystkie alternatywy. To także podczas cuppingu zawsze powstają opisy naszych kaw, które znajdujecie na stronie internetowej.


Każda sekunda procesu palenia jest monitorowana, dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić stu procentową powtarzalność naszej kawy, zarówno w styczniu jak i w lipcu, czy każdym innym miesiącu dana kawa będzie smakowała zawsze tak samo.


Cały proces jest monitorowany i zaplanowany dosłownie sekunda po sekundzie i to dosłownie. Niezwykle ważne jest dla nas to, żeby nasz proces palenia był w 100% powtarzalny,